Ana Sayfa / genel / Mabel Matiz yüzlerce hayranıyla buluştu

Mabel Matiz yüzlerce hayranıyla buluştu

Sağlık problemleri hasebiyle bir müddettir Adana konserini erteleyen bilinen sanatçı Adana’da bir otelde sahneye çıktı. Daha sanatçı sahne almadan salon girişinde kuyruklar oluşturan Adanalı Mabel Matiz hayranları, salonu doldurdu. “Yaşım Çocuk” ve “Mabel Matiz” albümlerinden popüler parçaları seslendiren genç sanatçıya yüzlerce hayranı eşlik edip, dans etti. Matiz’in seslendirdiği “Zor Değil” ve “Aşk Yok Olmaktır” parçaları hayranları tarafından oldukça alaka gördü. Matiz, uzun müddettir ertelediği Adana konserinde, konser gününü bekleyen hayranlarına eğlence dolu bir gece yaşattı.

MABEL MATİZ KİMDİR?
Mersin’in Erdemli ilçesinde doğup, öğrenim gören Mabel Matiz daha sonra İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde üniversite eğitimini tamamlayarak diş hekimi olarak mezun oldu ve hemen peşinden 2012 seneninde İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Üniversite yıllarının hemen peşinden aldığı müzik eğitimiyle kendini geliştiren sanatçı, üniversite senelerinde ilk bestelerini yapmaya başladı. 29 yaşında olan sanatçı Mabel Matiz’in ilk albümü “Mabel Matiz” 11 Mayıs 2011’de piyasaya çıktı. Müzik piyasasında hızlıca ilerleyen sanatçı, Teoman, Göksel, Ceylan Ertem gibi sanatçıların albümünde söz yazarı ve besteci olarak da yer aldı. Matiz, 5 Ocak 2013’te 2. albümü “Yaşım Çocuk”u çıkardı.

Bir önceki yazımız olan Kanadalı bilinen popçuya gümrük kontrolü başlıklı makalemizde gümrük, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Sultanbeyli’de yeni parklar ve hayat alanları yapılıyor

Sultanbeyli Belediyesi, kazada park yapımına hız kesmeden devam ediyor. Oyun grupları, koşu parkuru, halı saha, …

.